Obserwatorzy

środa, 31 sierpnia 2016

Recenzja - "Twórcze Inspiracje", 4-5/2016


Tym razem recenzja będzie traktowała o najnowszym egzemplarzu "Twórczych Inspiracji". Kolorowa okładka przyciąga, a ja się zastanawiam od czego zacząć.

Może od tego, co najbardziej rzuca się w oczy. W numerze 4-5/2016 króluje upcykling. Redakcja  zaproponowała swoim Czytelnikom kilka projektów, do których możemy wykorzystać przedmioty niekoniecznie najnowsze, ale takie, które przerobione na coś innego będą nas nadal cieszyły.

 Dzięki pomysłom projektantek możemy odnowić sobie krzesełko, zrobić kudłatą poduszkę, pokrowiec na chustecznik, plecak lub bransoletki z dżinsów. Moją uwagę przykuły bursztyny, które uwielbiam. Myślę, że poświęcę im kiedyś dłuższą chwilę.

Kontynuując temat biżuterii odnajdujemy artykuł Bransoletki wirujący błysk.
Przyznaję, że beading bardzo mi się podoba, ale ciągle się z nią nie zmierzyłam.
 
Dla miłośniczek/miłośników drutów Redakcja przygotowała instrukcję wykonania kocyka w jodełkę.
 A każda amatorka szydełka będzie zadowolona z kilku wzorów na szydełkowe gobeliny, z których można zrobić piękne, kolorowe poduszki.

Coś dla hafciarek też się znajdzie w omawianym wydawnictwie. Pierwsza propozycja jest dla wielbicielek wstążek.

Pachnąca lawenda zachęca do skorzystania z "przepisu" na haft wstążeczkowy. Mnie dodatkowo zachęca dokładny spis materiałów i akcesoriów potrzebnych do haftowania - została ona urozmaicona o zdjęcia owych przedmiotów, co mnie osobiście ułatwia przygotowania do pracy.


Kącik Mamy i Dziecka proponuje Kolorowe szaleństwo. Łatwy i przyjemny wzór z dobrze opracowaną "receptą" na zrobienie prostych ściegów hafciarskich na pewno umilą Mamom i ich Pociechom wspólnie spędzony czas.

W tym numerze znajdziemy również propozycje dla miłośniczek haftu krzyżykowego. Znajdziemy tutaj zajęczą metryczkę urodzenia.

Jak dla mnie duży plus to ładnie, zgrabnie opracowane literki, które na pewno kiedyś wykorzystam.

Kolejna dziecięca propozycja to małe wzorki, które nadają się na śliniaczki, kocyki, ręczniczki itp.

Idąc tropem małych wzorków napotykamy warzywno-owocową tematykę.

Wzorki idealnie nadają się na malutkie obrazki lub jako ozdoby na słoiki z przetworami na zimę.

Ostatni krzyżykowy akcent to łatwe wzorki świetnie nadające się na np. zakładki do książek.

W tym momencie kończą się rękodzielnicze, techniczne inspiracje. W dwumiesięczniku znajdziemy także coś do poczytania. Zaraz na pierwszych stronach wita nas artykuł Anny Powińskiej będącej psycholgiem i terapeutką oraz jednocześnie artystką.

Z dużą ilością zdjęć znajdziemy także słów "kilka" o rozstrzygnięciu konkursu Zaprezentuj swoje pomysły!

Tutaj prawdziwy wysyp zdjęć i wcale mnie to nie dziwi, bo prace zasługują na publikację.

Tradycyjnie już, jedną ze stron poświęcono prezentacji blogów Twórczo Zakręconych. 
 
Cieszę się, że czasopismo promuje także tę stronę rękodzielniczego światka, w którym blogi odgrywają bardzo ważną funkcję.

Podsumowując, jestem zadowolona, że gazeta "Twórcze Inspiracje", Nr 4-5/2016 zostały udostępnione mi do recenzji. Niezależnie od tego ile rzeczy znajdę dla siebie, to zawsze chętnie czytam o innych technikach czy pomysłach na wykorzystanie naszych rękodzielniczych tworów.


4 komentarze:

Dziękuję za każdy zostawiony ślad.