Obserwatorzy

środa, 10 sierpnia 2016

Recenzja - "Igłą Malowane", 3-4/2016

Nie sadziłam, że jeszcze kiedyś będę recenzować "Igłą Malowane". Coricamo w styczniu nie przesłało gazety ani żadnej informacji. Dopiero w ubiegłym miesiącu na FB pojawiła się notka, że można znowu podać swój adres. Wczoraj otrzymałam egzemplarz "Igłą Malowane", Nr 3-4/2016, więc biorę się za pisanie.
Pierwsze co rzuca się w oczy są Rumianki na wietrze, które wraz z makami i chabrami tworzą tryptyk.
Myślę, że są to bardzo udane wzory i na pewno kiedyś je wyszyję. Na FB pojawiają się głosy o ostach... Jest dość duże zainteresowanie tymi wzorami, więc może Redakcja pokusi się stworzenie kolejnego.

Uwagę zwraca także okolicznościowy haft z okazji Światowych Dni Młodzieży.  

Papież Franciszek w Krakowie na pewno znajdzie amatorki i muszę przyznać, że efekt powinien być zadowalający. Moim zdaniem jest to jeden z ładniejszych portretów papieży, które zostały opracowane i opublikowane na łamach czasopisma.

Zupełnie nie wiem co napisać o Sowie. Mam co do niej mieszane uczucia.

Na pewno jest to haft na kolorową kanwę. Nie wiem czy wyszyłabym ją dla siebie jednak chciałabym się z nią zmierzyć - może ktoś sobie ją upatrzy i wtedy będę miała okazję sprawdzić efekty na żywo.

Dużo bardziej przypadł mi do gustu kolorowy wzór Po koncercie... Haft dla miłośników skrzypiec, muzyki. Idealny obrazek na prezent.
I tutaj mamy także możliwość zastąpienia krzyżyków wstążkami. Krótki kurs haftu wstążeczkowego umożliwia połączenie technik i uzyskanie efektu przestrzennego. Bardzo udana propozycja.

Wzoru użytkowe mają kilkoro reprezentantów w tym wydaniu "Igłą Malowane". Po pierwsze jest to Poduszka ze słonecznikami. Piękne żywe kolory, idealne na czas wakacyjny a i zimą kiedy tęskno za ciepłem na pewno miło się na nie popatrzy.
Skoro już o poduszkach mowa, to należy wspomnieć, że w tym numerze znajdziemy także Haftowane koronki. Idealnie nadające się na poduszkę - mamy tutaj także inne propozycje podobnych haftów. Oczywiście wykorzystanie wzoru pozostaje w gestii każdej hafciarki. Nie muszą powstawać jedynie oprawiane obrazki, bo te delikatne hafciki sprawdzą się idealnie także jako serwetki, bieżniki czy podkładki.
 
Tym razem Redakcja na łamach dwumiesięcznika umieściła także wzór na Metryczkę ze słonikiem. 
Z wzorów dziecięco-uzytkowych mamy także małe hafciki, które mogą zdobić śliniaki, śpioszki, misie. Szczerze przyznam, że wzorki z "Igłą Malowane", 5/2015 bardziej mi się podobają.
 
Jeśli już o małych wzorkach mowa, to muszę wspomnieć o Wzorkach do kuchni. Królują tutaj imbryczki, filiżaneczki i... muffinki, które nadal są bardzo modnym motywem.
Kończąc, serdecznie gratuluję Paniom nagrodzonym w konkursie. Informacja o wynikach rywalizacji została wydrukowana w tym numerze.
 
 Muszę przyznać, że zostałam mile zaskoczona. Wraz z "Igłą Malowane" przeznaczonym do recenzji otrzymałam kawałek kanwy i Arkusz powiększający - na pewno go przetestuję, bo czasami rzeczywiście wzory są drobniutkie.
Dziękuję za przesłanie gazety.
 

 

3 komentarze:

  1. Hello, sorry to bother you, but I desperately searching pattern Rumianki na wietrze and can’t find it anywhere. Pretty, pretty please, can you scan it and send to tars.v@yandex.com

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy zostawiony ślad.