Obserwatorzy

czwartek, 26 listopada 2015

Recenzja - "Igłą Malowane", 6/2015

Kolejne wydawnictwo "Igłą Malowane", jakie do mnie trafiło to Nr 6/2015. Oczywiście, biorąc pod uwagę okres przedświąteczny nie trudno się domyślić, że króluje tematyka bożonarodzeniowa. Podobnie było w przypadku "Twórczych Inspiracji", które miałam przyjemność recenzować w ubiegłym miesiącu.

Zacznę od nieświątecznych propozycji Redakcji. W gazecie znajdziemy wzór przepięknych chabrów, które z czystym sumieniem można nazwać doskonałym rodzeństwem Maków na wietrze z poprzedniego numeru. Mam nadzieję, że Redakcja zaproponuje jeszcze (przynajmniej) jeden wzór z serii - będą trojaczki?
Kolejnym uroczym wzorem są Magiczne fuksje (gratuluję zwyciężczyni konkursu na nazwę wzoru). Kwiaty w odcieniach różu to idealna propozycja dla hafciarek lubiących delikatne, kwieciste motywy.

Omawianie świątecznych wzorów zacznę od propozycji kartek okolicznościowych.
Redakcja nie zamknęła się jedynie w technice haftu krzyżykowego, co na pewno ucieszy fanki wstążeczek. Obok wzoru na kartkę ze Świętą Rodziną znajdziemy wstążeczkową choinkę i bombkę.

Oczywiście nie mogło zabraknąć kursu haftu wstążeczkowego. I tutaj pojawia się kolejna inspiracja, która może być bodźcem do łączenia technik rękodzielniczych. Redaktorzy nie po raz pierwszy proponują zastąpić krzyżyki wstążkami, co wydaje się być dobrym pomysłem.
Skoro wielkimi krokami nadchodzi Boże Narodzenie każda Pani Domu dekoruje dom. Skoro mówimy/myślimy o dekoracjach to oczywiście nie może zabraknąć wszelkiego rodzaju serwet, serwetek czy serweteczek.

"Igłą Malowane" sprosta i tym wymaganiom. Na łamach czasopisma znajdziemy wzory na serwetki z bałwankami i świątecznym ptaszkiem.

Zapewne nie jedna z nas hafciarek wykorzysta motywy Świątecznej fastrygi do stowrzenia kartek, zawieszek i całej reszty rzeczy, które podsunie nam wyobraźnia.

Mówiąc o wykorzystywaniu wzorów w inny sposób niż zaplanowano pierwotnie muszę wspomnieć o Eleganckiej bombce
Osobiście przyznam, że w moim odczuciu czerń nie idzie w parze z Bożym Narodzeniem, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby kanwę zamienić na czerwoną lub zieloną. Warto też pomyśleć na innym wykorzystaniem wzoru gwiazd.

Propozycje świątecznych dekoracji wieńczą zawieszki, które mnie osobiście kojarzą się z wieszanymi na choince piernikami ozdabianymi lukrem.
Warto pomyśleć na urozmaiceniem i tych niewielkich hafcików - może koralikami lub cekinami. Dlaczego? Odpowiedź znajdziemy w samym miesięczniku. Redakcja "Igłą Malowane" ogłosiła...

To chyba najlepsza zachęta do kombinowania i łączenia technik. Pamiętajmy - ogranicza nas jedynie nasza Wyobraźnia. Nie zamykajmy się na nowości i interpretujmy naszymi rękoma oraz umiejętnościami.

W tym wydaniu "Igłą..." nie mogło zabraknąć także stron poświęconych czytelnikom. Znajdziemy fotorelację ze Zjazdu w Ustroniu, zdjęcia prac czytelników i artykuł poświęcony działalności Pani Grażyny Runge. Osobiście jestem pod wrażeniem zapału i pasji.

Podsumowując, myślę, że w tym roku Boże Narodzenie może zyskać niepowtarzalną oprawę wizualną dzięki pomysłom i wzorom zamieszczonym w "Igłą Malowane", Nr 6/2015. Redakcja zadbała także o osoby, które nie pałają zamiłowaniem do wzorów świątecznych. Oczywiście należy także wspomnieć, że chyba każda rękodzielniczka została choć trochę zmotywowana do poszukiwania ciekawych, niestandardowych połączeń technik.

Egzemplarz do zrecenzowania otrzymałam od

1 komentarz:

Dziękuję za każdy zostawiony ślad.